Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warszawa: JAKI JEST OSTATECZNY CEL ANTYKULTURY ?

20 kwietnia @ 09:00 - 19:30

200zł.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na specjalną konferencję „Jaki jest ostateczny cel antykultury?”, która odbędzie się w pierwszą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia”.

Jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie zostało poświęcone problematyce antykultury w kontekście życia i twórczości śp. Krzysztofa Karonia – myśliciela i autora przełomowej pozycji „Historia antykultury”. Wymieniona książka, która została wydana w 2018 roku, wprowadziła oryginalną, niezwykle odkrywczą intelektualnie koncepcję rozwoju ideologii marksistowskiej. Publikacja bez wątpienia wywarła duży wpływ na szeroko rozumiane środowisko konserwatywne w Polsce. Nie tylko przyczyniła się do zmiany sposobu postrzegania przez opinię publiczną wielu negatywnych zjawisk społeczno-kulturowych, ale również zainspirowała do pracy publicystów i naukowców.

Dość powiedzieć, że w podobnym czasie swoją książkę „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu” napisał historyk Dariusz Rozwadowski, który nawiązywał w niej do internetowej twórczości śp. Krzysztofa Karonia. Natomiast w lutym 2023 roku, na krótko przed śmiercią, autor „Historii antykultury” miał okazję być świadkiem premiery „Encyklopedii Antykultury”, czyli pracy zbiorowej jego współpracowników, a i w pewnym sensie „uczniów”. Siedmiu autorów postanowiło w ten sposób twórczo rozwinąć przemyślenia i teorie śp. Krzysztofa Karonia, oddając zarazem hołd staraniom, które podjął na przestrzeni kilku ostatnich lat publicznej działalności.

Szczegóły

Data:
20 kwietnia
Godzina:
09:00 - 19:30
Koszt:
200zł.
Witryna internetowa:
https://antykultura2024.wiarainauka.pl/konferencja

Organizator

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej
Email
antykultura2024@piotrskarga.pl

Miejsce wydarzenia

Hotel Gromada
Pl. Powstańców Warszawy 2
Warszawa, Sala Malwa
+ Google Map